Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 980 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Citroen C1 już w Polsce

piątek, 18 maja 2012 12:03
Citroen C1 7

Nowy Citroen C1 pojawia się w sprzedaży na polskim rynku! Otwierający gamę model oczarował już ponad 620.000 klientów na całym świecie. Kompaktowy, ekonomiczny i ekologiczny Citroen C1 jest obecny na rynku małych samochodów miejskich od 2005 roku. Teraz pojawia się w Polsce w jeszcze bardziej urzekającym
stylu z nowymi argumentami: poziomem emisji obniżonym do 99g CO2/km, dziennymi światłami LED, systemem audio CD z funkcją Connecting Box, a także mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów (MAP) obsługiwaną za pomocą manetek przy kierownicy.

Najmniejszy model marki Citroen od momentu swojej premiery jest proponowany w dwóch wersjach nadwozia (3 i 5-drzwiowej), co wyróżnia go spośród wszystkich konkurentów. Citroen C1 zachował wszystkie atuty, który są źródłem jego sukcesu od przeszło 6 lat i które znalazły uznanie w oczach ponad 620 000 klientów. Zapewniając możliwość przewożenia 4 dorosłych osób i oferując im przestronność zarówno z przodu jak i z tyłu Nowy Citroen C1 nie zmienił kompaktowych wymiarów (3,44 m długości) umożliwiających swobodne poruszanie się w ruchu miejskim i pozostaje jednym z najkrótszych samochodów miejskich na rynku.

Nowy Citroen C1, który posiada bardzo małą średnicę skrętu (9,63 m między krawężnikami) okazuje się wyjątkowo zwinny i ułatwia życie na co dzień. Posiada liczne, przemyślnie rozmieszczone schowki w desce rozdzielczej, konsoli centralnej i w drzwiach. Pojemność bagażnika dostosowuje się do potrzeb dzięki składanej tylnej kanapie, oferując od 139 l do ponad 700 l.

Nowy Citroen C1 jest oferowany z trzycylindrowym silnikiem benzynowym rozwijającym moc 68 KM. W wersji z manualną skrzynią biegów Nowy Citroen C1 1.0i może się w dalszym ciągu poszczycić najlepszymi wynikami pod względem poziomu zużycia paliwa i emisji CO2, zajmując czołową pozycję w kategorii pojazdów przyjaznych dla środowiska : 4,3l/100km w cyklu mieszanym i 99g CO2/km. Jest pierwszym benzynowym modelem Citroena, którego poziom emisji spadł poniżej magicznej poprzeczki 100g CO2/km. W środowisku miejskim ciekawą propozycją jest wersja z mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów MAP, dzięki której zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 4,5l/100km, a emisja CO2 to104g.

Przód z krótszą pokrywą silnika sprawia, że Nowy C1 jest jeszcze wyrazistszy. Klosze reflektorów zachowały zaokrąglony kształt, a w pełni zmodernizowanej przedniej osłonie zostały umieszczone światła przeciwmgielne oraz dzienne światła LED. Ich pionowe wzornictwo charakterystyczne dla modeli Citroena (DS3, C4 Aircross) podkreśla charakter Nowego Citroena C1. Z tyłu samochód zachowuje oryginalną przeszkloną pokrywę bagażnika ze zmienioną stylistyką szewronów i monogramów.

Nowy Citroen C1 zyskuje świeży i optymistyczny błękitny kolor Bleu Botticelli, który zdobi już modele Citroen C3 i DS3. Paleta odcieni lakierów obejmuje też czerwień Rouge Scarlet, żółty kolor Jaune Tritium, niebieski Bleu Electra, biały Blanc Lipizan, czarny Noir Caldéra, i dwa odcienie szarości (jasny Gris Gallium i ciemny Gris Carlinite).

Kolor karoserii pojawia się także wewnątrz kabiny. Dolna część deski rozdzielczej, konsola centralna i panele drzwi zostały zmienione z koloru szarego na czarny, przybierając w ten sposób ten sam wystrój, co górna część deski rozdzielczej.

Nowy Citroen C1 proponuje nowoczesne funkcje odzwierciedlające wartości marki. Po pierwsze model zostaje wzbogacony w zmniejszające pobór energii z akumulatora światła LED. System Audio CD wyposażony w panel przedni dostosowany stylistycznie do deski rozdzielczej z funkcją Connecting Box, oferuje możliwość odtwarzania formatów MP3 i korzystania z funkcji Bluetooth. Gniazda USB i Jack zostały umieszczone w dolnej części konsoli centralnej. Kierowcę z pewnością ucieszą też inne technologiczne nowości: manetki obsługujące po raz pierwszy w tym modelu mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynię biegów czy też wspomaganie parkowania dostępne w wyposażeniu dodatkowym.

Nowy Citroen C1 jest samochodem wielofunkcyjnym. Dla udoskonalenia jego właściwości jezdnych na nowo sparametryzowano wspomaganie układu kierowniczego oraz charakterystykę amortyzatorów. Dzięki temu Nowy Citroen C1 prowadzi się bardziej bezpośrednio i lepiej tłumi drgania przy małej prędkości.

Ceny nowego Citroena C1 na rynku polskim będą wahać się od 29 900 PLN za model 1.0i 68 Attraction 3D do 41 900 PLN za topowy wariant 1.0i 68 MAP Vitamin 5D.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Opel świetuje....

piątek, 18 maja 2012 11:59

 

 

Opel świętuje 150 rocznicę powstania firmy - Opel

 

   W tym roku Opel obchodzi szczególnie wyjątkowe urodziny. 150 lat temu, w roku 1862, Adam Opel założył firmę w mieście Rüsselsheim, w Kraju Związkowym Hesji, która w przyszłości miała stać się jednym z największych producentów samochodów w Europie.                       
Specjalnie na tę okazję na rynek zostało wprowadzonych kilka urodzinowych edycji modeli Opla, wzbogaconych o dodatkowe elementy wyposażenia. Opel przygotował kolekcję urodzinowych modeli, składającą się z Corsy, Merivy i Astry, pod nazwą „Opel Edition 150”.
Dla klientów w Polsce, jubileuszowe edycje Corsy i Merivy są wyposażone w 16-calowe aluminiowe felgi, wyjątkową tapicerkę i specjalne nakładki na progi. Corsa została dodatkowo wyposażona w poduszki boczne. Meriva natomiast z okazji jubileuszu otrzymała przedni podłokietnik instalowany w szyny Flex Rail oraz przyciemniane szyby tylne-boczne oraz tylną.
Astra „Opel Edition 150” została wyposażona na urodziny marki w 17-calowe strukturalne felgi oraz tak, jak w przypadku Corsy i Merivy, w wyjątkową tapicerkę i specjalne nakładki na progi. Astra ponadto jest wyposażona w następujące elementy:
  • Czujnik parkowania przód i tył
  • Komputer pokładowy
  • Skórzaną kierownicę wielofunkcyjną
  • Radio CD 400 z 7 głośnikami
  • oraz pakiet foteli komfort .
Wszystkie jubileuszowe modele Opla wyróżniają się specjalnym oznakowaniem plakietką „Opel Edition 150” oraz aluminiowym nadprożom z wytłoczonym napisem „OPEL”.
Klienci, którzy odwiedzą salony Opla, dostrzegą modele „Opel Edition 150” w specjalnie wyodrębnionych i oznakowanych sektorach. Dodatkowo modele na 150 lecie Opla są w kolorach czerwonym i czarnym. Oferta ważna jest od dziś do końca roku modelowego, co w praktyce oznacza, że do końca 2012 roku, będzie można kupić Corsę, Merivę i Astrę z wyposażeniem specjalnej edycji.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Coś o Astrze

piątek, 18 maja 2012 11:56

 

Nowa generacja Astry będzie montowana w Gliwicach - Opel     W ramach planu rewitalizacji działalności w Europie Opel/Vauxhall potwierdził dziś, że umieści produkcję nowej generacji kompaktowego modelu Astra do zakładów w Ellesmere Port (Wielka Brytania) oraz w Gliwicach (Polska).Decyzja o lokalizacji produkcji w Ellesmere Port była możliwa dzięki zawarciu przełomowego porozumienia z pracownikami, które wczoraj zaakceptowała tamtejsza załoga. Porozumienie będzie obowiązywać przez cały okres produkcji Astry nowej generacji.
Zgodnie z porozumieniem w fabryce zostanie wdrożonych kilka rozwiązań operacyjnych poprawiających elastyczność i obniżających koszty stałe, a tym samym znacząco poprawiających konkurencyjność kosztową zakładu. Dzięki temu Ellesmere Port stanie się jednym z najbardziej konkurencyjnych zakładów produkcyjnych Opla/Vauxhalla.
Od początku w 1998 r. zakład w Gliwicach utrzymuje znakomitą jakość produktów marki Opel/Vauxhall przy bardzo konkurencyjnych kosztach. Ponadto zakład wykazuje zaangażowanie w ciągłe doskonalenie. Wszystkie te elementy były brane pod uwagę i miały decydujący wpływ na decyzję o ulokowaniu produkcji nowej generacji Astry właśnie w Gliwicach.
Montaż nowego kompaktowego samochodu powinien ruszyć w 2015 r. Oczekuje się, że zakłady pracujące na trzy zmiany będą rentowne przy wykorzystaniu pełnych mocy produkcyjnych. Opel/Vauxhall planuje zainwestować 300 milionów euro w obydwu obiektach w celu ich dostosowania do najnowszych standardów produkcyjnych i potrzeb związanych z produkcją nowego modelu. Firma spodziewa się utworzyć około 700 nowych miejsc pracy w Ellesmere Port.
Opel/Vauxhall będzie także starał się zwiększyć udział lokalnych kooperantów w produkcji Astry, co przyczyni się do powstania kolejnych miejsc pracy w regionach obydwu zakładów. Prezes firmy Opel/Vauxhall, Karl-Friedrich Stracke, powiedział: Jestem zadowolony, że udało się nam zawrzeć odpowiedzialne porozumienie z pracownikami zabezpieczające przyszłość Ellesmere Port. Dzięki sprawdzonej jakości produktów powstających w Ellesmere Port i Gliwicach oraz nowemu porozumieniu zapewniającym znaczną konkurencyjność cenową obydwa zakłady można będzie zaliczyć do filarów naszej europejskiej bazy produkcyjnej.
Opel/Vauxhall nie przewiduje, aby zapotrzebowanie na moce produkcyjne dla kompaktowego modelu przekraczało możliwości obydwu zakładów. Dlatego produkcja Astry w Rüsselsheim zakończy się z chwilą wycofania obecnego modelu z oferty w 2015 r.
Zakład w Rüsselsheim odgrywa ważną rolę w naszej strategii wzrostu. To jeden z najnowocześniejszych obiektów, ze znakomitą i wysoce wykwalifikowaną załogą, osiągającą świetne wyniki pod względem jakości produkcji. Jest to także jedyny zakład, w którym powstaje nasz flagowy model, czyli Insignia. Naszym zdaniem zakład ma przed sobą pewną przyszłość, ale musi utrzymać konkurencyjność poprzez zwiększenie elastyczności i obniżenie jednostkowych kosztów produkcji – dodał Stracke. Opel bada obecnie kilka alternatywnych propozycji produkcji w Rüsselsheim od 2015 r. poza modelem Insignia

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Nowe BMW

piątek, 18 maja 2012 11:53
BMW 135is 8

Kontynuując tradycję wyczynowych modeli BMW „is” bawarski producent przygotował właśnie ulepszoną wersję coupe i kabrioletu serii 1 o nazwie BMW 135is. BMW Coupe i Cabrio 135is mają prezentować wszystkie cechy, które sprawiły, że model 135i odniósł taki sukces wśród miłośników szybkiej jazdy, jednak będą wyróżniać się większą mocą, ciekawszym „gangiem” silnika i lepszą dynamiką.

Oba modele wyposażono w obsypany nagrodami, 3-litrowy silnik TwinPower Turbo z Valvetronic, wtryskiem bezpośrednim i turbosprężarką twin-scroll. Silnik 135is został dostrojony tak, by zwiększyć jego moc do 320 KM, a maksymalny moment obrotowy do 317 Nm, przy zachowaniu takiego samego poziomu emisji CO2 i zużycia paliwa, co w modelu BMW 135i. Standardowy układ wydechowy wymieniono na wariant wyczynowy, ulepszono także system chłodzenia silnika. Oba modele BMW 135is będą oferowane zarówno ze standardową, 6-biegową przekładnią manualną, jak i opcjonalną, 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową. BMW 135is jest wyposażone w sportowe zawieszenie.

Układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC) zastosowany w tych modelach BMW obejmuje również funkcję dynamicznej kontroli trakcji (DTC). Pozwala ona na elektroniczną interwencję zapobiegającą utracie kontroli nad pojazdem przez kierowcę – jednak w BMW 135is podwyższono próg, od którego funkcja ta jest aktywowana. Pozwala to kierowcy na bardziej dynamiczną jazdę na suchych nawierzchniach i zapewnia większą elastyczność podczas jazdy w trudniejszych warunkach, na przykład po śniegu. Kierowca może także całkowicie wyłączyć oba systemy.

Wygląd zewnętrzny BMW 135is Coupe/Cabrio charakteryzują 18-calowe obręcze, czarna, błyszcząca atrapa chłodnicy, czarne obudowy lusterek bocznych i specjalne plakietki – wszystkie te elementy to uzupełnienie standardowych komponentów pakietu M Sport.

We wnętrzu znalazły się nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła ze stali szlachetnej, specjalne plakietki i (opcjonalna) tapicerka skórzana z niebieskimi szwami na sportowych fotelach.

Nowe BMW Coupe i Cabrio 135is pojawią się w salonach sprzedaży jesienią tego roku.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Mercedes

czwartek, 17 maja 2012 10:19

 

Mercedes zaprasza na ciemną stronę mocy - Mercedes-Benz  Mercedes-Benz AMG Black Series to edycja dla specjalnych klientów, którzy cenią sobie niemiecką solidność producenta, ale lubią też nieco mniej „grzeczną” stylistykę. Najnowsza wersja C63 AMG Coupe Black Series daje im jedno i drugie.Silnik w tej edycji wzmocniono z seryjnych 451 KM mocy do 510 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowo zwiększono z 600 Nm do 620 Nm. Mroczny Mercedes rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy. {AKAPIT] Oprócz wzmocnionego silnika Mercedes-Benz C63 AMG Coupe Black Series ma zawieszenie typu coilover, rozstaw kół poszerzony o 4 cm z przodu i 8 cm z tyłu oraz 15,4-calowe tarcze hamulcowe z 6-tłoczkowymi zaciskami z przodu i 14,2-calowe tarcze z tyłu z 4-tłoczkowymi zaciskami.
Kabinę „odchudzono”, by zmniejszyć masę pojazdu, więc nie oferuje ona komfortu typowego dla modeli spod znaku gwiazdy. Kierownicę obciągnięto wyjątkowo lekką, ognioodporną i trwałą mikrofibrą o nazwie Dinamica. Sportowe fotele wzmocniono i uzupełniono o wsporniki boczne, by odpowiednio podtrzymywały zapewniały odpowiednie trzymanie.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

piątek, 23 marca 2018

Licznik odwiedzin:  1 683  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Archiwum

O moim bloogu

Witaj na moim blogu...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1683

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Teleshow

Pytamy.pl